Для багатьох людей вже не секрет, що основним компонентом людського організму є вода, в якій розчинені різні водорозчинні речовини. Дослідження вчених змусили дерматологів та косметологів по-новому подивитися на роль рідини в організмі та на її вплив на зовнішній вигляд шкіри людини -  на стійкість шкіри до повсякденних навантажень і стресів, пружність і міцність шкіри обличчя. Тому, коли мова йде про стан шкіри обличчя, в останні роки так багато і часто говорять про гіалуронову кислоту. Але далеко не всі жінки й чоловіки, які користуються косметикою, чітко уявляють, що ж це таке – гіалуронова кислота, звідки вона береться, і чим так корисна гіалуронова кислота для шкіри обличчя і не тільки обличчя.

За добу зі шкіри людини середньої статури випаровується від 100 до 200 мл води (в тому числі й через шкіру обличчя). В цю кількість не входить можливе виділення поту через потові залози. Випаровування відбувається безпосередньо через роговий шар шкіри.

Втрата вологи відбувається значно швидше при:

 • вікових змінах;
 • порушення ліпідного балансу рогового шару;
 • УФО пошкодженнях;
 • неякісному догляді;
 • впливі стресів.

У результаті чого наростає зневоднення та сухість шкіри обличчя

У шкірі, внаслідок його пересушеності, знижується якість і зменшується кількість глікозаміногліканового водного гелю, накопичуються пошкоджені волокна колагену, відбувається витончення еластину, що веде до ще більшої втрати вологи. Починається процес передчасного старіння шкіри! Шкіра обличчя втрачає пружність і на обличчі з’являються зморшки. Стан шкіри обличчя, пружність і стійкість до навантажень, молодість шкіри обличчя та її зовнішній вигляд визначаються декількома факторами:

 • якістю і кількістю глікозаміногліканового гелю;
 • станом і кількістю волокон колагену й еластину.

Що ж таке глікозаміноглікани?

Глікозаміноглікани (попередня назва глікозаміногліканів – «мукополісахариди») входять до складу міжклітинної речовини сполучної тканини. Разом з волокнами колагену й еластину, утворюють основний компонент міжклітинної речовини сполучної тканини шкіри – матрикс. У свою чергу, найважливішим представником глікозаміногліканів у організмі є гіалуронова кислота.

Гіалуронова кислота також є найважливішим компонентом синовіальної (внутришньосуглобової) ридини, скловидного тіла ока. Багато її міститься у тканинах клапанів серця і в яйцеклітинах. Виробляється гіалуронова кислота клітинами з'єднувальної тканини організму - фібробластами.

Глікозаміноглікани розташовуються, в основному, зовні клітини і забезпечують їх структурну цілісність і міграцію - ділення і заміщення новими клітинами відмерлих клітин шкіри.

Глікозаміноглікани, і безпосередньо гіалуронова кислота, можуть зв'язувати велику кількість води, в результаті чого міжклітинна речовина набуває желеподібної консистенції.

Глікозаміноглікани приймають значну участь у формуванні тургору (пружності) різних тканин, виконуючи ресорну (амортизуючу) функцію.

Глікозаміноглікани відповідають за щільність, пружність, еластичність шкіри і збереження в ній вологи, що, в кінцевому рахунку, визначає молодість, красу і привабливість нашої шкіри в цілому, та шкіри обличчя зокрема.

Наявності таких унікальних і настільки необхідних для нашої шкіри властивостей і функцій глікозаміноглікани зобов’язані гіалуроновій кислоті:

 • Гіалуронова кислота - один з найважливіших представників глікозаміногліканів. Гіалуронова кислота представляє собою важливий структурний елемент шкіри. Вважається, що основна функція гіалуронової кислоти в сполучній тканині –  зв’язування води.
 • Гіалуронова кислота розташовується в сполучній тканині дерми між волокнами колагену й еластину, а також у клітинах рогового шару і корнеоцитах.
 • Гіалуронова кислота має унікальну здатність зв’язувати воду. При утворенні гелів гіалуронова кислота зв’язує 10000-кратний об’єм води.
 • Гіалуронова кислота це, перш за все, геле- і плівкоутворювач з протизапальною дією.
 • Гіалуронова кислота здатна утримувати великий об’єм води, як природна губка, і має зволожуючу дію.
 • Гіалуронова кислота запобігає руйнуванню колагену, цього унікального захисного бар’єру.
 • Гіалуронова кислота для обличчя прискорює регенерацію шкіри і грає важливу роль в гідродинаміці тканин.

Розчин гіалуронової кислоти добре розподіляється на поверхні шкіри, утворюючи легку плівку, яка активно всмоктує вологу з повітря.

У молодій шкірі обличчя глікозаміноглікановий гель постійно і повноцінно поповнюється цілющою вологою й активно оновлюється. Разом з ним у необхідній кількості виробляється і гіалуронова кислота.

З 22-23-х років кількість глікозаміногліканового гелю, а відповідно і кількість гіалуронової кислоти, починає неухильно зменшуватися.

А з 25 років починає погіршуватися і його якість: сповільнюється його оновлення, і в ньому накопичуються пошкоджені волокна колагену.

Це призводить до зниження здатності шкіри утримувати вологу (за рахунок зниження кількості та концентрації гіалуронової кислоти). В результаті цього, шкіра обличчя починає втрачати пружність, розтягуватися та обвисати під дією сили тяжіння. На обличчі утворюються великі складки, наприклад, лобові зморшки, носогубні зморшки, область навколо очей, ділянки шкіри в області шиї та декольте.

При втраті рідини верхніми шарами шкіри, відбувається інтенсивне випаровування вологи з внутрішніх шарів дерми (її «підтягування» з глибини дерми). Це призводить до ще більшої пересушеності шкіри, і як наслідок, інтенсивного старіння шкіри обличчя й утворення зморшок.

Саме тому першочерговим завданням косметології було і залишається збереження молодості систем водозабезпечення і водозбереження шкіри. Щоб зупинити процеси старіння шкіри, на сьогоднішній день, на жаль, не обійтися без додаткового насичення шкіри обличчя рідиною і поліпшення роботи систем водозбереження шкіри! В косметології вже існує багато способів насичення вологою шкіри обличчя гіалуроновою кислотою. Сучасна інноваційна наука, яка як ви знаєте не може стояти на місці, пропонує новий спосіб «доставки» гіалуронової кислоти під шкіру.

Патчі з мікроголками "Petalarе" - швидко і практично безболісно ​​доставлять гіалуронову кислоту в ділянку навколо очей і в ділянку носогубних зморшок. І всього після 4-х процедур із застосуванням патчів з мікроголками "Petalare", ефект молодої та сяючої шкіри залишиться на обличчі від 3-х до 6-ти місяців.